Menu Zavrieť

AKO UŠETRIŤ PRI NÁKUPE ŠKOLSKÝCH POMÔCOK?

ako ušetriť pri nákupe školských pomôcok

Začiatok školského roka sa blíži. Ak aj vy máte doma školáka, určite vás čakajú nákupy školských pomôcok. Našim klientom radíme, aby sa do žiadnych nákupov, ani do nakupovania školských pomôcok, bezhlavo nevrhali. Poradíme aj vám, ako ušetriť pri nákupe školských pomôcok.

1. Pripravte si nákupný zoznam vopred

ako ušetriť pri nákupe školských pomôcok

Tak, ako pri všetkých nákupoch, aj pri nákupoch školských pomôcok radíme: pripravte si nákupný zoznam vopred. Vyhnete sa tak bezhlavému nakupovaniu aj takých vecí, ktoré vaša ratolesť vlastne nepotrebuje.

2. Za kreslenú postavičku si priplatíte

Často sú drahšie výrobky, ktoré majú na sebe kreslenú postavičku, dinosaura alebo inú rozprávkovú bytosť. Vyššia cena však v tomto prípade neznamená rovno vyššiu kvalitu alebo dlhšiu trvácnosť. Nehovoriac o tom, že u detí sa obľúbené postavičky neustále menia, a tak môže výrobok s atraktívnym obrázkom veľmi rýchlo stratiť svoje čaro.

3. Poraďte sa s priateľmi či známymi

ako ušetriť

Ak máte doma prváčika a s nákupom pomôcok nemáte skúsenosti, prekonzultujte nákupný zoznam s priateľmi či známymi, ktorí už školáka majú a poradia vám ako ušetriť pri nákupe školských pomôcok. Určite vám dokážu poradiť, ktoré pomôcky reálne sú potrebné, a ktoré môžete vynechať.

4. Nakupujte online

nakupujte online

Porovnajte si ceny školských pomôcok v kamenných a internetových obchodoch. Online často nakúpite lacnejšie a bude to pre vás aj pohodlnejšie. Lacnejšie ako špecializované obchody, bývajú aj hypermarkety.

5. Kúpte učebnice z druhej ruky

ako ušetriť na nákupe školských pomôcok

Ak potrebujete školákovi kúpiť nejaké učebnice, nemusia byť vždy nové. Zoženiete ich od žiakov vyšších ročníkov alebo skúste pohľadať na internete. Stačí len trochu popátrať.

6. Preskúmajte, čo sa dá použiť z minulého roka

ako ušetriť na nákupe školských pomôcok

Ešte predtým, ako sa vyberiete do obchodu, pozrite sa spolu s dieťaťom, či mu z minulého školského roka nezostali niektoré pomôcky, ktoré môže ešte použiť. Či už sú to potreby na maľovanie, ceruzky a perá, alebo oblečenie na telesnú výchovu. Môžete tak ušetriť pekné peniaze.

Potrebujete poradiť s vašim rodinným rozpočtom a financiami? Obráťte sa na nás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.