Menu Zavrieť

AKO ZVLÁDNUŤ KRÍZU S VLASTNÝMI ÚSPORAMI

Ako zvládnuť krízu s vlastnými financiami

Súčasné opatrenia, týkajúce sa pandémie koronavírusu, ovplyvňujú život každého z nás. Poradíme vám, ako toto náročné obdobie zvládnuť s vlastnými úsporami.

1, Odkladajte si časť výplaty

Odkladajte si časť výplaty

Zo svojej výplaty si odkladajte čo najviac, aby ste si zväčšili rezervu. Ideálne je, ak si zriadite trvalý príkaz na maximálnu sumu, akú viete ušetriť a z bežného účtu si ju budete posielať na iný, napríklad, sporiaci účet. Ak by vám neskôr klesol príjem alebo by ste prišli o prácu, usporené peniaze vám pomôžu splácať úvery, záväzky a udržať si životný štandard.

2, Zrušte nepotrebné účty

Ako zvládnuť krízu

V poslednom období banky zvyšovali poplatky za vedenie účtov a operácie v bankách. Ak máte zbytočné bankové účty z minulosti, zrušte ich čím skôr. Nový účet si založíte kedykoľvek a ešte za to môžete získať od bánk výhody. Čo sa týka hlavného účtu zistite si, aké podmienky musíte splniť, aby ste za jeho vedenie neplatili. Zvyčajne sú ľahko splniteľné.

3, Požiadajte o zníženie úrokovej sadzby na hypotéke

Požiadajte o zníženie úrokovej sadzby na hypotéke

A to najmä vtedy, ak vaša úroková sadzba nebola prehodnocovaná v období posledného roka alebo dlhšie. Na úrokoch tak ušetríte desiatky eur mesačne a nižšia splátka bude pre váš rozpočet menšou záťažou. Ak splácať už nezvládate, požiadajte svoju banku o odklad splátok čím skôr.

4, Spojte všetky úvery do jedného

Spojte všetky úvery do jedného.

Ak vás trápia nesplatené spotrebné úvery, debet na účte či úver z kreditnej karty, spojte všetky úvery do jedného, lacnejšieho. Jeho splatnosť si natiahnite na maximum, aby ste mali čo najnižšie splátky. Ak neviete, ako na to, kontaktujte nás, radi vám poradíme.

5, Kontrolujte si mesačné výdavky

Ak si ešte nesledujete svoje mesačné výdavky, je najvyšší čas s tým začať.

Ak si ešte nesledujete svoje mesačné výdavky, je najvyšší čas s tým začať. Zo začiatku si začnite zapisovať aspoň pravidelné a najväčšie výdavky a postupne prejdite k tým menším, každodenným. Budete presne vedieť, koľko a na čo míňate a kde môžete ušetriť. Ak si začnete zapisovať aj svoje príjmy, každý mesiac budete presne vedieť, koľko vám zostalo a teda koľko si dokážete sporiť.

6, Ako znížiť výdavky na minimum

Medzi výdavky, na ktoré má zmysel sa bližšie pozrieť práve teraz, je platba za televíziu, mobilný paušál, internet, plyn či elektrinu.

Medzi výdavky, na ktoré má zmysel sa bližšie pozrieť práve teraz, je platba za televíziu, mobilný paušál, internet, plyn či elektrinu. Využite online porovnávače na to, aby ste zistili, či podobnú službu, akú využívate, neviete získať lacnejšie. Požiadajte potom svojho dodávateľa o zníženie ceny alebo rovno prejdite ku konkurencii. Ušetriť tak viete desiatky eur mesačne.

7, Zbytočne nenakupujte

Zbytočne nenakupujte

Aj vy ste v minulosti urobili rôzne online nákupy a odvtedy vám prichádzajú maily s ponukou akciového tovaru či výhodných ponúk? Odporúčame vám takúto reklamu zastaviť odhlásením sa zo všetkých mailing listov. Znížite tak pravdepodobnosť bezhlavého nákupu vecí, ktoré nepotrebujete. Počas najbližšieho obdobia nakupujte len veci, ktoré naozaj potrebujete, a ktorých nákup si riadne premyslíte.

2 Comments

  1. UpozornenieKORONAVÍRUS MENÍ NÁVYKY ĽUDÍ - Tím Sloboda

  2. UpozornenieSLOVÁCI VRAJ ZAČALI POČAS KORONAKRÍZY ŠETRIŤ - Tím Sloboda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.