Menu Zavrieť

DÔCHODOK POD VPLYVOM KORONAVÍRUSU

dôchodok a koronavírus

Sporíte si v rámci druhého piliera na dôchodok? Súčasná situácia okolo pandémie koronavírusu neovplyvňuje len zamestnanosť, ale aj hodnoty akcií na burzách, ktoré na celom svete výrazne kolíšu. Ako teda ovplyvní dôchodok pandémia koronavírusu?

Druhý pilier je tiež formou pravidelného investovania. Podľa vybratého fondu tieto mesačné príspevky smerujú buď do akcií alebo do dlhopisových či peňažných fondov. Aké sú vlastne výhody akciových dôchodkových fondov druhého piliera?

  • Sú riadené.
  • Okrem investícií do akcií, investujú aj do zlata, ktoré si momentálne drží hodnotu.
  • Časť investícií sa drží aj v peniazoch.
  • Poklesy sú teda o niečo nižšie ako pri akciových indexoch.

Sporenie na dôchodok: akciový fond

Ak vaše sporenie prebieha prostredníctvom akciového fondu, neodporúčame vám robiť unáhlené rozhodnutia a presúvať majetok do garantovaného fondu. Odporúčame vám zostať v akciovom fonde, kde máte najvyšší potenciál na rast a návratnosť po poklese. Ak čoskoro oslávite 52. narodeniny, je pre vás vhodné individuálne poradenstvo. Neváhajte nás kontaktovať a radi vám pomôžeme.

Čo robiť, ak sa nachádzate v garantovanom fonde?

Práve teraz viete využiť aktuálne nízke ceny akcií. Odporúčame urobiť postupný presun úspor do akciového fondu. Avšak pozor. Záleží na vašom veku, na aktuálnej hodnote vášho účtu a pravidelnosti odvodov.

Ak máte ďalšie otázky, radi vám ich zodpovieme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.