Menu Zavrieť

NEPODCEŇUJTE CESTOVNÉ POISTENIE

neživotné poistenie

V súvislosti s postupným uvoľňovaním karanténnych opatrení čoraz viac ľudí premýšľa aj nad letnou dovolenkou. Ak patríte k tým, ktorí hľadajú vhodné miesto kam vyraziť s rodinou či priateľmi, nezabudnite ani na cestovné poistenie. Rozhodne ho netreba podceňovať!

Mimochodom, vedeli ste, že cestovné poistenie ľahko vybavíte aj online? Môžete sa tak rýchlo a jednoducho poistiť aj krátko pred cestou a vyberiete si pripoistenia, ako napríklad, meškanie batožiny či nepojazdné auto. Vybrať si tiež môžete z rôznych produktov poisťovní pre jednotlivcov, rodiny, firmy aj pre klientov nad 70 rokov. Cestovné poistenie väčšinou zahŕňa poistenie liečebných nákladov v zahraničí, všetky nevyhnutné náklady za ošetrenie, vrátane liekov, hospitalizácie, prevozu do nemocnice a tiež prípadného prevozu na Slovensko, ako aj prevoz telesných pozostatkov. S európskym zdravotným preukazom sa poskytuje ošetrenie len u lekára vo verejnej respektíve štátnej sieti, ktorá nie je vždy v mieste pobytu v zahraničí dostupná.

Európsky preukaz zdravotného poistenia: kedy vám pomôže?

Európskym preukazom zdravotného poistenia sa môžete preukázať u poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ak sa dočasne nachádzate v niektorom z členských štátov EÚ, na Islande, v Lichtenštajnsku, Nórsku alebo vo Švajčiarsku. Poistenci, ktorí sa ním preukážu, majú rovnaké práva na zdravotnú starostlivosť ako poistenci danej krajiny. Avšak pozor! Tento preukaz nenahrádza cestovné poistenie a nepokrýva súkromnú zdravotnú starostlivosť ani ďalšie náklady, ako napríklad, návrat do domovskej krajiny alebo náhradu strateného majetku.

Výhody cestovného poistenia

  • Pokrytie nákladov na spoluúčasť.
  • Pokrytie nevyhnutných nákladov na prepravu do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia a späť do vlasti.
  • Pokrytie nevyhnutných nákladov za hospitalizáciu, lekárske ošetrenie a lieky.
  • Pokrytie nákladov na starostlivosť v súkromných zariadeniach.
  • Možnosť dojednať územnú platnosť podľa potreby.
  • Rizikové športy a činnosti je možné si pripoistiť, rovnako aj ďalšie riziká ako poistenie batožiny, zodpovednosti za škodu, úrazové poistenie.
  • Možnosť neobmedzene využívať asistenčnú službu.

Krátkodobé alebo dlhodobé cestovné poistenie?

Krátkodobé cestovné poistenie je vhodné pre tých, ktorí do zahraničia necestujú pravidelne. Oplatí sa využiť ho na letnú dovolenku alebo na pár dňový výlet. Jeho výhodou je, že si podľa konkrétnej cesty určíte, čo a v akom rozsahu chcete mať poistené. Vyberiete si účel vašej cesty, rozsah pripoistení a krajinu. Dlhodobé cestovné poistenie je určené pre ľudí, ktorí cestujú do zahraničia častejšie. Letná a zimná dovolenka, zopár dní na výletoch, pracovná cesta alebo nákupy v zahraničí, v takýchto prípadoch je finančne výhodnejšie zvoliť práve toto poistenie. Ak si neviete vybrať vhodné cestovné poistenie, poraďte sa s nami. Radi vám pomôžeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.