Menu Zavrieť

NOVOSTAVBY V BRATISLAVE SÚ OPÄŤ DRAHŠIE

novostavby v bratislave

Premýšľate nad investíciou v podobe kúpy nehnuteľnosti? Potom by ste mali vedieť, že novostavby v Bratislave sú opäť drahšie. Najnovší prieskum hovorí o raste cien medziročne o 12,5%.

Ako uvádza denník SME, novostavby v Bratislave zdraželi medziročne o 12,5 % . Ku koncu tretieho kvartálu dosiahla priemerná cena voľných bytov hodnotu 2 728 eur bez DPH za meter štvorcový. V medziročnom porovnaní ide o nárast o 12,5% a to napriek nejasnej situácií na trhu.

Z pohľadu jednotlivých projektov novostavieb v Bratislave, priemerná cena voľných bytov vzrástla v rámci 31 projektov v dôsledku zmeny skladby bytov či úprav cenníkových cien smerom nahor.

Na rezidenčnom trhu v Bratislave bolo na konci tretieho kvartálu 81 atraktívnych projektov. Na trh pribudlo 8 nových projektov a dve nové etapy v rámci existujúcich projektov. 8 projektov ukončilo predaj vypredaním svojej ponuky, 11 projektov rozšírilo svoju ponuku oproti druhému kvartálu a 1 projekt redukoval rozsah svojej ponuky.

Z celkového pohľadu predaných bytov sa ich najviac predalo v druhom bratislavskom okrese – 228 bytových jednotiek. V porovnaní s minulým kvartálom sa najmenej darilo Starému Mestu, kde sa predalo 33 bytových jednotiek.

Potrebujete poradiť ohľadom financií či investícií? Sme tu pre vás, osobne aj online, neváhajte nás kontaktovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.