Menu Zavrieť

FYZICKÁ OSOBA BEZ PRÍJMU: AKÉ MÁTE MOŽNOSTI?

Ste dohodár, konateľ v jednoosobovej eseročke alebo SZČO a kvôli súčasnej pandémii koronavírusu ste zostali bez príjmu? Poradíme vám, aké máte možnosti.

Súčasná pandémia koronavírusu zmenila život každému z nás a mnohým spôsobila problémy. Zostať bez príjmu nie je rozhodne nič príjemné. Ak sa takáto situácia stala aj vám a ste dohodár, konateľ v jednoosobovej eseročke alebo SZČO, môžete požiadať o tzv. „paušálny príspevok na náhradu straty príjmu zo zárobkovej činnosti“ vo výške 105 Eur za marec 2020 a vo výške 210 Eur za mesiac apríl a máj 2020.

Pre koho je táto možnosť určená?

1, Pre fyzickú osobu, ktorá je jediným spoločníkom v eseročke, pokiaľ zisk po zdanení za rok 2019 nepresiahol 9 600 Eur.

2, Pre fyzickú osobu, ktorá je konateľom eseročky, nie je jej zamestnancom (tzv. jednoosobová s.r.o.) a nie je spoločníkom v inej eseročke.

3, Pre SZČO, ktorej nevznikla povinnosť nemocenského a dôchodkového poistenia, a ktorá nečerpá tzv. odvodové prázdniny.

4, Pre SZČO, ktorá od 13.3.2020 pozastavila oprávnenie na výkon svojej činnosti v pracovnoprávnom vzťahu, na základe dohody mimo pracovného pomeru. Za príjem sa na tento účel považuje aj starobný dôchodok, predčasný starobný dôchodok, invalidný či výsluhový dôchodok.

5, Pre SZČO, ktorá prerušila alebo obmedzila vykonávanie alebo prevádzkovanie svojej činnosti.

Podmienky postupu a všetky formuláre nájdete na webstránke Pomáhame ľuďom.

Potrebujete poradiť alebo máte otázky a nejasnosti ohľadom vašich financií? Neváhajte nás kontaktovať a radi vám pomôžeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.