Menu Zavrieť

AKO KOMUNIKOVAŤ S KATASTROM NA DIAĽKU?

ako komunikovať s katastrom

Ministerstvo vnútra SR po niekoľkých dňoch opäť otvára svoje kontaktné pracoviská, s výnimkou oddelení cudzineckej polície. Ministerstvo však občanov vyzýva, aby prednostne využívali telefonickú, elektronickú či písomnú komunikáciu. Poradíme vám ako komunikovať s katastrom nehnuteľností na diaľku.

Vstup na klientske centrá, oddelenia dokladov a ďalšie pracoviská sa od pondelka 2. novembra 2020 umožní len tým návštevníkom, ktorí sa preukážu potvrdením o negatívnom teste na ochorenie COVID-19 vykonanom najskôr od 29. októbra.

Vstup na kontaktné pracoviská, vrátane katastra nehnuteľností, bude tiež umožnený osobám, na ktoré sa vzťahuje výnimka uznesenia vlády SR č. 693 z 28. októbra 2020 o zákaze vychádzania počas núdzového stavu. Túto výnimku bude potrebné preukázať príslušným dokladom.

Ak sa vyberiete na kataster nehnuteľností osobne, vstup budú koordinovať poverení zamestnanci a supervízori. Každý návštevník je povinný rešpektovať ich pokyny, dodržiavať hygienické opatrenia, najmä povinnosť mať prekryté horné dýchacie cesty rúškom, šatkou či šálom, dezinfikovať si ruky a dbať na dvojmetrový odstup.

Ako však komunikovať s katastrom nehnuteľností na diaľku, ak, napríklad, potrebujete podať návrh na vklad?

1, Návrh na vklad spolu so zmluvami môžete poslať poštou

A to buď vrátane kolkov, v tomto prípade pošlete doklady spolu so spätnou obálkou a so žiadosťou o zaslanie potvrdeného Návrhu na vklad. Katastrálny úrad cca do týždňa pošle potvrdený Návrh na vklad účastníkom konania.

Druhou možnosťou je poslať návrh na vklad bez kolkov, ak, napríklad, kolky nechcete posielať v obálke. Pošlete doklady spolu so spätnou obálkou, so žiadosoťu o zaslanie potvrdeného Návrhu na vklad, zároveň aj so žiadosťou o zaslanie platobného príkazu. Uvediete aj mailovú adresu, na ktorú vám katastrálny úrad zašle platobný príkaz. Až po zrealizovaní úhrady katastrálny úrad pošle potvrdený Návrh na vklad účastníkom konania.

2, Návrh na vklad môžete podať elektronicky

Návrh na vklad môžete podať aj elektronicky vďaka portálu www.slovensko.sk, na ktorom nájdete aj presný postup, vrátane poplatkov. Ak máte otázky alebo potrebujete pomôcť, ozvite sa nám a radi vám pomôžeme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.