Menu Zavrieť

CHCETE ZMENIŤ ZDRAVOTNÚ POISŤOVŇU?

zmeniť zdravotnú poisťovňu

Chceli by ste zmeniť zdravotnú poisťovňu, ale neviete, ktorá je pre vás najlepšia? Poradíme vám.

Každá zo zdravotných poisťovní poskytuje svojim klientom nad rámec zákonných povinností aj rôzne benefity. Napríklad, zdravotná poisťovňa Dôvera, svojim klientom preplatí test protilátok proti koronavírusu. Ak patríte k jej poistencom a do 30.9.2020 absolvujete preventívnu prehliadku u všeobecného lekára, môžete si dať otestovať protilátky proti koronavírusu. Dozviete sa, či ste ochorenie prekonali a či máte vytvorené protilátky, ktoré vás ochránia pred ďalšou nákazou.

Kedy môžete zmeniť zdravotnú poisťovňu?

Zdravotnú poisťovňu môžete zmeniť len raz ročne a to vždy k 1.1. nasledujúceho kalendárneho roka. Prihlášku do novej poisťovne však musíte podať najneskôr do 30.9. Po jej akceptovaní Úradom pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou sa stanete od 1.1. poistencom novej zdravotnej poisťovne. Od januára 2020 zmenilo zdravotnú poisťovňu viac ako 240 000 ľudí. Najviac z nich odišlo zo Všeobecnej zdravotnej poisťovne (145 076). Najviac poistených pribudlo do zdravotnej poisťovne Union (76 782). Do zdravotnej poisťovne Dôvera prešlo 68 294 poistencov.

Aký je rozdiel medzi zdravotnými poisťovňami?

Každá zdravotná poisťovňa poskytuje svojim poistencom zákonom danú starostlivosť. Nad rámec zákonných povinností však poistencom poskytujú aj rôzne benefity, za ktoré sa nedopláca. Môže to byť napríklad:

  • vrátenie doplatkov za lieky,
  • príspevky na ošetrenie u zubára,
  • zľavy na očkovacie vakcíny,
  • príspevky na kúpele a rekreačné poukazy,
  • nadštandardné izby,  
  • preventívne prehliadky nad rámec zákona,
  • online zdravotnú kartu a pod.

Ktorá zdravotná poisťovňa je pre vás najlepšia?

Pri výbere zdravotnej poisťovne berte do úvahy váš zdravotný stav a o aké vyšetrenia či benefity nad rámec zákona by ste mali záujem. To, či sa vám oplatí zmeniť zdravotnú poisťovňu, záleží od vašej individuálnej situácie a tiež od vašich požiadaviek, aké benefity by ste chceli využívať. Ak si neviete vybrať, poraďte sa s nami. Naši kolegovia z Tímu Sloboda si s vami ochotne dohodnú osobné stretnutie alebo na vaše otázky zodpovedajú online. Tiež vás informujú o všetkých plusoch a mínusoch jednotlivých poisťovní. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.