Menu Zavrieť

AKO ZRUŠIŤ ZÁPIS V ÚVEROVOM REGISTRI?

ako zrušiť zápis v úverovom registri

Máte zápis v úverovom registri a to aj napriek tomu, že máte všetko splatené? Poradíme vám, AKO TENTO ZÁPIS ZRUŠIŤ.

O tom, kde všade sa evidujú informácie o dlhoch a ako zistíte, či ste dlžníkom, sme na našom blogu už písali. V úverovom registri nájdete všetky informácie o úveroch, kreditných kartách, povolenom prečerpaní, aj o podaných žiadostiach o úver. Práve tu si banky môžu overiť dôveryhodnosť každého klienta aj to, či platby realizuje riadne a včas. Stalo sa, že vám z účtu neodišla celá čiastka za splátku hypotéky alebo ste sa s platbou oneskorili? Záznam o takomto nesplácaní sa nemusí zaručene objaviť v úverovom registri. Banky svoje údaje z databázy obyčajne aktualizujú jedenkrát mesačne a v čase aktualizácie údajov v registri už môžu byť prípadné podlžnosti uhradené. Rozhodne sa však na to nespoliehajte.

Všetky údaje v úverovom registri sa uchovávajú počas celej doby splácania úveru a následne sa ešte archivujú 5 rokov.

Ako zrušiť zápis v úverovom registri?

Ak máte všetko splatené a napriek tomu máte stále zápis v úverovom registri, môžete prevádzkovateľa registra POŽIADAŤ O VYMAZANIE ÚDAJOV. Je potrebné podať žiadosť o vymazanie údajov z registra. V žiadosti musí byť notársky overený váš podpis.

Urýchliť sa to dá, napríklad, odvolaním sa na ochranu osobných údajov.

Rozviazaním zmluvného vzťahu s poskytovateľom úveru totiž automaticky prestáva platiť aj súhlas so spracovaním osobných údajov, ktoré sa do registra vkladajú.

Finančné záväzky majte pod kontrolou

Každému z našich klientov vždy radíme, aby mal svoje finančné záväzky pod kontrolou. Aj malá nepozornosť či omeškanie sa môže veľmi ľahko zmeniť na negatívny záznam v registroch. Problémy riešte vždy čo najskôr, komunikujte s bankou a určite nečakajte, aby sa dlh navyšoval.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.