Menu Zavrieť

ODKLAD SPLÁTOK HYPOTÉKY ZRUŠTE ČO NAJSKÔR

odklad splátok zrušte čo najskôr

Požiadali ste o odklad splátok hypotéky? Ak sa vám zlepšila finančná situácia, začnite ich čo najskôr opäť splácať.

O odklade splátok hypotéky sme na našom blogu písali už niekoľkokrát. Po vypuknutí pandémie koronavírusu na Slovensku prijala vláda po dohode s bankami opatrenia na zmiernenie finančných dopadov na občanov, ale aj firmy a podnikateľov. Klienti finančných inštitúcií mali možnosť odloženia splátok hypotéky či spotrebných úverov až o 9 mesiacov. V prípade lízingu bolo možné požiadať o odklad splátok o 3 mesiace s možnosťou požiadať o predĺženie o ďalšie 3 mesiace, čiže až na 6 mesiacov. Ak ste si splátky odložili, vaša finančná situácia sa však už zlepšila a viete opäť začať úver splácať, urobte tak čo najskôr a nečakajte na uplynutie celej doby odkladu. 

Úver sa totiž počas odkladnej doby aj naďalej úročí a tieto úroky bude potrebné po ukončení odkladu zaplatiť. 

Čím dlhšie úver splácate, tým viac zaplatíte na poplatkoch. S posunutím splátok tak predĺžite celkovú dobu splácania úveru a zaplatíte viac nielen na úrokoch, ale aj na poistení úveru. Pri menších spotrebných úverov sa môže jednať o pár desiatok eur, ale pri hypotéke môže ísť o  niekoľko stoviek.

Prečítajte si tiež všetko, čo potrebujete vedieť o odklade splátok.

Ďalšie základné informácie o odklade splátok nájdete aj na webstránke Národnej banky Slovenska.

V prípade akýchkoľvek otázok nás kontaktujte.  Naši kolegovia z Tímu Sloboda vám radi a ochotne poradia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.