Menu Zavrieť

DAŇOVÉ PRIZNANIE: PODANIE DO KONCA OKTÓBRA

daňové priznanie

Daňové priznanie bude treba podať k 31. októbru 2020. Otvorená stále zostáva otázka, kedy bude potrebné daň zaplatiť.

Termín na podanie daňového priznania bol naviazaný na koniec mimoriadnej situácie spojenej s pandémiou koronavírusu. Minister financií SR Eduard Heger však po poslednom rokovaní vlády uviedol, že daňové priznanie bude treba podať k 31. októbru tohto roka. Návrh zákona v tejto veci chce podať do parlamentu v septembri v skrátenom legislatívnom konaní.

Heger priblížil, že v apríli v súvislosti s novým koronavírusom do parlamentu priniesli zákony, ktorými naviazali podanie daňového priznania na koniec mimoriadnej situácie.

V tom čase sme ešte predpokladali, že mimoriadna situácia bude trvať niekoľko mesiacov a takto v lete už by mohla byť ukončená, a tým pádom by prichádzalo do úvahy, že na jeseň budú ľudia podávať daňové priznania,“ poznamenal.

V súčasnosti je podľa neho zrejmé, že mimoriadna situácia sa tak skoro neskončí.

„Avšak daňové priznania sú veľmi dôležitým prvkom a základom mnohých dát, ktoré používame pri analýze ekonomiky a podnikateľského prostredia,“ podotkol minister.

V návrhu zákona by sa mal stanoviť 30. september ako pomyselný koniec mimoriadnej situácie pre účely podania daňových priznaní. Tie sa budú podávať až mesiac po skončení mimoriadnej situácie, teda k 31. októbru. Ministerstvo financií však podľa Hegera stále analyzuje, či bude k tomuto termínu potrebné aj vykonať platbu. Naviazané nielen na daňové priznanie, ale aj platbu, sú aj 2 percentá.

„Tento mechanizmus je stále zachovaný, čiže tam veľmi bude závisieť, ako rozhodneme nakoniec aj s tou samotnou platbou,“ ozrejmil minister.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.