Menu Zavrieť

NÁJDITE SKRYTÉ FINANČNÉ REZERVY

finančné rezervy

Hypotéka, životná poistka, vkladná knižka, sporenie… Máte poriadok v zmluvách, ktoré sa vám doma za posledné roky nazbierali? Hoci táto činnosť je len u málokoho populárna, vo finančných produktoch si treba raz za čas upratať. Môžete v nich totiž nájsť skryté finančné rezervy.

Kontrolou starých zmlúv môžete v rodinnom rozpočte ušetriť desiatky, v niektorých prípadoch aj stovky eur mesačne. Ale nejde len o peniaze a finančné rezervy. Ak máte, napríklad, starú životnú poistku, môže sa stať, že vám v prípade vážnej choroby, úrazu alebo dlhšej PN nepomôže. Praktických príkladov, prečo a ako vám prehodnotenie vašich starých finančných zmlúv môže pomôcť, je veľa. Prečo sa oplatí urobiť poriadok v starých zmluvách práve teraz?

Nechcete platiť za niečo, čo nepotrebujete

odklad splátok vám banka spočíta

Napríklad v životnom alebo aj neživotnom poistení vám poisťovňa nemusí vyplatiť poistné plnenie, lebo sa vaša situácia zmenila a v poistnej zmluve máte neaktuálne údaje. Alebo vám vyplatí plnenie nižšie ako ste očakávali. 

Úrokové sadzby môžu byť výhodnejšie

Úrokové sadzby na hypotékach a pôžičkách sú dnes oveľa výhodnejšie ako v minulosti, a tak by ste ich refinancovaním alebo konsolidáciou, teda spojením viacerých úverov do jedného, dokázali výrazne ušetriť. Úspora na mesačnej splátke môže byť desiatky, ale aj stovky eur. 

Otvárajú sa nové možnosti

V oblasti investícií sa otvárajú nové možnosti ako, napríklad, investovanie do zlata a drahých kovov, investovanie do akcií, dlhopisov alebo nehnuteľností. 

Situácia na finančnom trhu sa mení

Banky a poisťovne sa prispôsobujú potrebám klientov a upravujú svoje produkty. Zároveň prinášajú úplne nové, ktoré predtým neexistovali a môžu viac vyhovovať vašim aktuálnym požiadavkám.

Mení sa aj vaša situácia

Možno už nie ste single a máte rodinu. Alebo ste zmenili zamestnanie, zarábate viac, samozrejme ste zostarli a môžete trpieť nejakým ochorením. To všetko sú dôvody, pri ktorých sa oplatí pozrieť na vaše poistky, prehodnotiť výhodnosť úverov či možnosti sporenia. 

Aspoň raz za dva roky

raz za dva roky

V prípade zásadnejších zmien ako je svadba, narodenie dieťaťa alebo kúpa nehnuteľnosti, je ideálne prehodnotiť svoje finančné produkty a služby hneď. Keby sa vaša situácia nijako zásadne nezmenila, odporúčame skontrolovať zmluvy aspoň raz za 2 roky. 

Prečo využiť služby finančného sprostredkovateľa?

Práve dobrý finančný sprostredkovateľ sa lepšie, ako ktokoľvek iný, vyzná v niekoľkostranových zmluvách a podmienkach bankových či poistných produktov. Vie vám, okrem dobrých rád, často vybaviť aj dodatočné zľavy či iné výhody. Všetky staré zmluvy vám prekontroluje komplexne. Keďže pracuje s viacerými bankami a poisťovňami, je objektívny a dokáže vybrať to najlepšie riešenie pre vás. A za jeho služby nič neplatíte. Budeme radi, ak sa s kontrolou vašich zmlúv obrátite na nás. Vieme vám pomôcť rýchlo a online zoptimalizovať vaše výdavky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.